Spalarnia śmieci

W miejscu tym podajemy wybrane najważniejsze informacje związane z planowaną budową ogromnej spalarni śmieci tuż przy północnej granicy Wrocławia.

Bieżące informacje związane z tą sprawą podawane są w formie wpisów na stronie głównej.

Na liczne pytania o dobrowolne darowizny na rzecz walki ze spalarnią śmieci informujemy, że w chwili obecnej nasze stowarzyszenie jako Organizacja Pożytku Publicznego może takie wpłaty przyjmować na konto:

Nasze Pawłowice i Ramiszów, 31 1240 6768 1111 0010 3650 2344 z dopiskiem „na cele statutowe” lub „przeciw spalarni”. Wpłaty takie osoba wpłacająca może uwzględnić w swoim rocznym zeznaniu podatkowym.

Wszystkie wpłaty i wydatki (tak jak od kilku lat dla pawłowickiej szkoły w ramach wpłat 1%) rozliczamy publicznie raz do roku w sprawozdaniu przeznaczonym dla organizacji pożytku publicznego.

Protest przeciwko spalarni można podpisać on-line lub papierowo.

Link do protestu przeciwko budowie spalarni śmieci jest możliwy do podpisania jako petycja on-line: https://www.petycjeonline.com/stop-spalarni-wroclaw-dlugoleka-wisznia

Klasyczna papierowa forma protestu jako petycja do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka jest do pobrania, wydrukowania i podpisania  tutaj: sprzeciw-pawlowice (proszę nie numerować podpisów LP)

Papierowe listy z podpisami można dostarczać do stowarzyszenia (ul. Forsycjowa 10, Wrocław, do skrzynki pocztowej) lub do siedziby Rady Osiedla (ul. Pawłowicka 78, Wrocław, w godzinach 18:00-19:00).

Co piszą i mówią media o wrocławskiej spalarni śmieci można znaleźć na naszej podstronie: media o spalarni śmieci