Nagranie do ogólnopolskiego TV programu interwencyjnego „Alarm” w dniu 1-06-2021

W Dzień Dziecka 1.06.2021 zawitał do Wrocławia zespół ogólnopolskiego telewizyjnego programu interwencyjnego „Alarm”. Spotkanie ustalone było na godzinę 17:00, ale korki na autostradzie A4 spowodowały, że jadąca z Górnego Śląska ekipa telewizyjna przyjechała o 18:30. Czas ten organizatorzy – dzięki nagłośnieniu – wykorzystali na zaznajomienie przybyłych ze szczegółami protestu przeciwko planom budowy ogromnej spalarni śmieci tuż przy północnej granicy Wrocławia. Zdjęcia poniżej ukazują czas pomiędzy godziną 17:00 a 18:30 kiedy prowadzony był wewnętrzny dialog społeczny (każdy kto chciał mógł zadać pytanie albo zabrać głos).

O godzinie 18:30 po przybyciu zespołu telewizyjnego rozpoczęto nagranie. Po spontanicznym skandowaniu haseł proekologicznych w pierwszej kolejności wypowiedziały się dzieci, które miały przesłanie do międzynarodowej korporacji o tym, że nie spala się śmieci (fot. poniżej).

Wypowiedzieć mogli się mieszkańcy oraz eksperci. Poniżej przedstawiamy zdjęcia wykonane podczas nagrywania materiału filmowego do reportażu.

Spotkanie mieszkańców z całego Wrocławia, sąsiednich gmin Długołęka oraz Wisznia Mała trwało jeszcze w mniejszych grupach dalej po zakończeniu nagrania materiału do reportażu. Jedno jest pewne: zorganizowana, świadoma i zdeterminowana społeczność jest w stanie przeciwstawić się planom międzynarodowej korporacji w robieniu brudnego biznesu kosztem zdrowia mieszkańców i niszczenia naturalnego środowiska. Cała Polska będzie miała okazję poznać reakcję mieszkańców na plany budowy archaicznej spalarni śmieci – na terenie prawie milionowej aglomeracji wrocławskiej w bezpośredniej bliskości niskiej zabudowy jednorodzinnej. Niebezpieczne substancje z tej spalarni są zagrożeniem dla całego miasta Wrocławia jak również gminy Długołęka i Wisznia Mała.

Emisja materiału jest planowana po 7 czerwca. O dacie emisji będzie można dowiedzieć na „stopspalarni.pl” i na powiązanych profilach FB jak również na naszej stronie internetowej.

Organizatorzy m.in. za naszym pośrednictwem dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego zorganizowania tego wydarzenia, ale przede wszystkim mieszkańcom, którzy przybyli na nagranie. Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.