Audycja w Radio Wrocław na temat spalarni śmieci (19.05.2021)

Dnia 19.05.2021 o godz. 20:00 w Radio Wrocław miała miejsce audycja poświęcona ogromnej spalarni śmieci, która według planów inwestora ma być usytuowana tuż przy północnej granicy Wrocławia. Gośćmi audycji „Wieczór zDolnego Śląska” byli prezes zarządu Fortum Heat and Power Polska oraz dwóch członków naszego stowarzyszenia (profesor oraz mecenas).

W audycji słuchacze mogli usłyszeć jak  mają się deklaracje międzynarodowego koncernu o nieszkodliwości spalarni w konfrontacji z twardą rzeczywistością i realiami.

Inwestycja jest zagrożeniem dla ludzi, zwierząt, upraw rolnych, sadowniczych oraz całego środowiska. W Europie i całym cywilizowanym świecie odchodzi się od tego typu inwestycji. Wbrew temu co mówią przedstawiciele firmy emisja substancji niebezpiecznych i rakotwórczych z 80-metrowego komina dokłada niepotrzebne i dodatkowe ryzyko dla mieszkańców całego Wrocławia oraz okolicznych miejscowości.

Proszę wyrobić sobie własne zdanie i posłuchać audycji Radia Wrocław, która znajduje się na stronie: https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/108247/Wieczor-z-Dolnego-Slaska-1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.